Chovná stanice HOVAWARTŮ

Hovawart

 

Země původu: Německo

Charakteristika: Hlídací pes, vhodný do rodiny.

Výška: Psi mají v kohoutku 63 až 70cm, feny 58 až 65cm.

Srst: Srst je dlouhá, uzavřená a vlnitá. Srst může být čistě černá, černá se znaky a plavá.

Péče: Srst tohoto psa nevyžaduje příliš péče. Občasné česání a kartáčování (hlavně na místech, kde by se mohly tvořit chuchvalce) postačí.

Povaha: Dobromyslný, vyrovnaný, tvrdý sám k sobě, poměrně klidný, inteligentní, někdy svéhlavý, je věrný své rodině, ale přece má sklon lnout k jedné osobě. Přítulný, ostražitý a ochranitelský, pozorný, dobrý hlídač. Hovawart má velice dobrý čich a je až do stáří hravý.

Výchova: Hovawart se velmi rychle naučí to, co od něj očekáváte. Důslednou, láskyplnou a vyrovnanou výchovou toho dosáhnete nejvíce. Hovawarti jsou velice vhodní jako stopovací, lavinoví, hlídací a obranářští psi.

Společenská charakteristika:  Kontakt s domácími zvířaty je dobrý bez ohledu na to, jedná-li se o kočky nebo malí dobytek. Podmínkou však je, aby se pes s těmito zvířaty obeznámil již v mladém věku. S dětmi mají tito psi velkou trpělivost, k cizým lidem se chovají rezervovaně. Hovawart brání s vervou dům i pozemek, ale řekne-li jeho pán,že návštěva je vítaná, ihned to akceptuje.

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.